Zrzut ekranu 2021-10-09 o 12.50.23.png

 

 

Czy wiesz, że...

Najważniejsze mięśnie na grzbiecie konia reagują bez bólu na ciężar Jeźdźca przez pierwsze 15 minut, potem pojawia się dyskomfort i ból w wyniku zaburzonego mikrokrążenia. Po 25 minucie rozpoczynają się procesy destrukcyjne już w samym mięśniu.

 

Raporty ze szczegółowych badań technologią ultradźwięków, pod kątem uszkodzeń mięśni grzbietu wykazały, iż niemal wszystkie konie mają znaczące zniszczenia w tym strukturach.

 

Termogramy wskazują liczne ośrodki zapalne w grzbietach koni chodzących nawet pod najlepiej dopasowanym siodłem. Ucisk spowodowany ciężarem Jeźdźca i dopięty popręg powodują znaczne zaburzenia krążenia krwi oraz ból.

Poznaj BEMER HORSE

 

BEMER HORSE to bardzo lekka i łatwa w użyciu derka do terapii koni z dodatkowym, punktowym aplikatorem na nogi lub szyję, z których emitowany jest sygnał BEMER. Akumulator i jednostka sterująca są zintegrowane bezprzewodowo i mają wydajność do 15 aplikacji na jedno ładowanie akumulatora. Jest to intuicyjny i prosty w obsłudze sprzęt, dzięki trzem zdefiniowanym programom o zmiennej intensywności trwającym 5, 10 lub 15 minut, już nigdy więcej nie będzie konieczne stosowanie kocyków terapeutycznych z kablami przez okrągłą godzinę!

 

W krótkim czasie możesz dać wielu koniom terapię na najwyższym poziomie. Wielkość derki jest regulowana w zależności od rozmiarów konia dzięki czemu z łatwością ją dopasujesz.

Fizykalna Terapia Naczyniowa BEMER HORSE polega na stymulowaniu przepływu krwi w obszarze mikrokrążenia, czyli tam gdzie zachodzą procesy przemiany materii, do komórek dostarczane są składniki odżywcze, tlen oraz odprowadzane są toksyny i substancje odpadowe (np. kwas mlekowy).

Wyjątkowa skuteczność BEMER HORSE

  1. Wspomaga procesy relaksacji i regeneracji

  2. Służy prewencji

  3. Zwiększa wydolność

  4. Wspiera trening - intensyfikując i skracając fazę odpoczynku

  5. Wzmacnia system immunologiczny przed infekcjami

  6. Wspomaga i przyspiesza regenerację po kontuzji

  7. Wspiera regenerację po treningu i wysiłku fizycznym

  8. Ma pozytywny wpływ na redukcję bólu po operacjach

  9. Nie powoduje żadnych znanych skutków ubocznych

 

BEMER HORSE w Twojej Stajni

 

Linia weterynaryjna BEMER HORSE wspiera Cię w optymalnej opiece nad Twoim koniem, pomagając zachować zdrowie i zwiększyć jego wydajność. Wszystkie urządzenia emitują unikalny sygnał BEMER, który jest z powodzeniem stosowany od ponad 18 lat i posiada 5 światowych patentów medycznych. 

 

Sygnał BEMER ma pozytywny wpływ na całe ciało konia i skutecznie stymuluje przywspółczulny układ nerwowy znany również jako „rest and digest system” (system odpoczynku i trawienia), który odpowiedzialny jest za metabolizm, odpoczynek i gromadzenie rezerw fizycznych. 

Zastosowanie BEMER HORSE przed treningiem, jazdą wyczynową lub transportem pomaga w wyciszeniu i ochronie konia. Dzięki zastosowaniu technologii BEMER HORSE twój koń odniesie korzyści z szybszej regeneracji ogólnoustrojowej, regeneracji tkanki mięśniowej oraz wydajniejszego nawodnienia, odżywienia i natlenienia wszystkich komórek.